Harkujärve KirikuTaastamise Seltsi kodulehele

Harkujärve Kiriku Taastamise Selts on avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mis järgib vabaühenduste eetikakoodeksit ja häid tavasid. Seltsi missiooniks on taastada Harkujärve kirik kogukonnakeskusena ning jäädvustada sellega Aino Järvesoo mälestus. Aino Järvesoo unistas perede ja laste kirikust. Me töötame me selle unistuse elluviimiseks koos Harkujärve peredega.

1. Mis on perekirik?
Perekirik on ruum, kus lapsed ja pered on pearollis. Tegevused ja teenistused on planeeritud lähtudes laste vajadustest. Perekirikus saavad kokku erinevad põlvkonnad õppides üksteise käest elu ja kasvades kokku Jumala perekonnaks. Perekiriku märksõnaseks on osadus, avatus ja aktiivsus. Perekirikus on lubatud naerda, nutta, imetleda ja imestada, küsida küsimusi ja nautida vaikuse hetki. Kiriku hoonesse on oodatud pered mitte ainult traditsiooniliste teenistuste juurde, vaid igasugustesse kogukonna huvitegevustesse, lastehoidu, perenõustamisele ja kultuurisündmustele. Kogukond vajab oma keskust, kus uksed oleks avatud kõigile: eelkõige lastele ja noortele, aga ka vähekindlustatud peredele, otsijatele, ettevõtjatele ja aktiviteetide korraldajatele. Kõige parem asi selle projekti juures on, et seda tehakse koos, lähtudes Harkujärve kirikut ümbritseva kogukonna vajadustest. Harkujärve perekiriku süda tuksub oma kogukonna rütmis!

Pia Ruotsala
EELK peretöö
koordinaator

2. Koolirahva vaatenurgast.
Harkujärve kool on aastaid kasutanud kirikut kontserdisaalina, sest endal hea akustikaga saal puudub. Lapsevanemad olid harjunud, et jõulude eel toimus kirikus südamlik jõulukontsert. Mõni aasta tagasi see traditsioon aga katkes. Põhjusi oli tookord mitmeid, üks tähtsamaid neist ruumide ebapiisav kütmine. Kui küttesüsteemi korda saaks, oleks kool kindlasti valmis kord – paar aastas kogukonnale kontserdi andma. Kuid kool oleks valmis seal ka muid kogukonnale suunatud üritusi korraldama!
On kurb tõdeda, et Harkujärvel pole praegu mingit keskust, kus lapsed ja noored saaksid kokku tulla ja ühiselt midagi ette võtta. Toetan igati algatust rajada kirikusse kogukonnakeskus, kus oleks koht ka noortekeskusel. Siis oleks ka Harkujärve piirkonna lastel ja noortel koht, kus mõnusalt ja sisukalt aega veeta. Tegutsemishimulisi külastajaid jätkuks kindlasti igaks õhtuks!

Külli Riistop

Ootuste täitumise lootuses
Külli Riistop
Harkujärve põhikooli
direktor

3. Kultuurist.

Kiriku ehituse rahastaja Aino Järvesoo on Eesti rahva kestvuse jaoks teinud erakordselt palju ja oleks vastutustundetu lasta tema rajatud kirikul laguneda. Täidame Aino oootused ja saagu Harkujärve kirikust ühine ruum, kus kõneletakse, lauldakse, tantsitakse ja maalitakse Jumala kiituseks. Pakume lastele ja peredele võimalusi sisukaks ja mõtestatud tegevuseks.

Aitame üheskoos unistused ellu!

mams

Fea Üprus
Kogukonnakeskuse kultuurijuht
Draamastuudio ja tants

Harkujärve KirikuTaastamise Selts’s site