Üks ingel väisas Eestimaad

Mõnel meist on olnud õnn kohata inimest, kelle kohalolekust muutus maailm.
Olen  Aino Järvesoo nime kuulnud- vahel  vaiksemalt, vahel  valjemalt. Praegu kuulen teda päris valjult oma südames.

Harkujärve kirik, mille juurde jalad mind kannavad, on ehitatud Aino Järvesoo  säästudest. Kirik on uhke ja eriline-aga üksi. Paar aastat tagasi lõpetas kogudus hoones tegevuse ja sellest ajast  on rõskus  ehitist hävitamas.
Ajalehtede väljavõtteid  Harkujärve kiriku ehitamisraskustest  lugedes tunnen vastutust kiriku taastamise eest. See kirik oli Aino Järvesoole tähtis. Kui palju oli tal pettumusi ja tagasilööke, seda teavad vähesed lähedal olnud teekaaslased. Aga ta ei tulnud ju siia kaotama. Hoone sai ehitatud.

Peale selle toetas Aino rahaliselt Tartu Ülikooli maalikunsti õppetooli ja aitas elule 153 katseklaasi-beebit. Need lapsed peaksid praegu teismeeas olema.
Aino Järvesoo üleskutse poliitikutele – igale lapsele 1000 krooni toetust kuus ei leidnud heakskiitu. Aga mõtted jäid.
Elu viimastel nädalatel kavandas Aino uut üleskutset, millele pani pealkirjaks Riigipoolne investeerimine praegu olemasolevatesse lastesse on kõige kiirem ja kindlam viis Eesti rahva säilitamiseks.

Aino Järvesoo

Aino Järvesoo

Elutee lõppes enne, kui autor jõudis oma mõtted paberile panna. Aga mõtted jäid.
Veebruarikuus möödub  11 aastat Aino Järvesoo lahkumisest. Usun, et ta ikkagi hoiab oma kaitsvat tiiba meie kohal  ja avab südamed headeks tegudeks.

Harkujärve kirikuhoone   ühes osas on juba aasta tegutsenud lastehoid Inglitiib  ja see on olnud peredele tasuta.  Arvan, et  Aino on rõõmus. Need põnnid veel ei tea, kes on see ilus tädi, kelle foto jõululaupäeval kirikusse viisin. Aga võiksid teada. Tahan, et kirikuhoones oleks Aino Järvesoo nimeline tuba, kus lapsed kunstiga tegelda saaksid. See ruum  tuleb valge ja rõõmus.

Veel on aega, veel püsib hoone,  veel on alles altar ja toolideread. Kas tõesti peab ootama, et katusest sisse voolav vesi räsib ruume veelgi?  No ei pea ju!

Harkujärve Taastamise Selts on kirikuhoone oma südameasjaks võtnud. Igaüks, kellele on oluline Aino Järvesoo mälestuse jäädvustamine saab oma panuse anda.  Olgu see siis palve, annetus või lumekoristus. Mina tegin annetuse ära. Ja lund ka lükkasin. Ja koos abivallavanem Erik Sandlaga panime jõulukuuse särama.

Loodan väga, et saame särama panna ka Aino Järvesoo mälestuse luues püsiekspositsiooni Harkujärve kirikus.
Te saate toetada seltsi algatust annetades MTÜ Harkujärve Kiriku Taastamise Seltsi kontole 10220110326017, märgusõna Taastame kiriku.

Fea Üprus