Linnud kevadel. Naljapäev. Karjalaskepäev
Räägime, mida me sel nädalal uut teada saime. Kuulame laule lindudest ja lindude laule. Mängime liikumismänge. Räägime esimesest aprillist ehk naljapäevast. Räägime ka karjalaskepäeva tähendusest ja tegevustest sel päeval.
Tööd ja tegemised kevadel. Nädalapäevad
Räägime kevadtöödest põllul ja aias ning aiatööriistadest. Räägime, mida saab aiatööriistadega teha. (Labidaga kaevame, kastekannuga kastame jne.). Voolime labidat. Maalime kastekannu. Räägime nädalapäevadest. Loeme raamatut „Jussikese seitse sõpra”. Kuulame laule kevadest ja mängime liikumismänge.
Metsloomad kevadel. Künnipäev
Räägime, millised metsloomad ärkavad kevadel talveunest. Loeme jutte metsloomadest. Võrdleme erinevaid metsloomi. Kleebime karu. Voolime siili. Loendame metsloomi piltidel. Räägime, mida või keda metsloomad söövad. Mängime erinevaid liikumismänge, mis kinnistavad metsloomade liikumisviiside ja häälte tundmist. Kuulame laule metsloomadest. Räägime künnipäevast.
Kevadlilled ja liblikad. Jüripäev
Räägime erinevatest kevadlilledest. Vaatame pilte kevadlilledest. Kleebime sinilille. Kuulame luuletusi kevadlilledest. Kuulame laule kevadlilledest. Maalime võilille. Vaatleme pilte liblikatest ja räägime, kuidas saab tõugust liblikas. Räägime jüripäevast. Õpime ja kordame mõisteid pikem, lühem, väiksem, suurem ja ühepikkused. Mängime erinevaid liikumismänge.
Erinevad veekogud ja kes veekogudes elavad?
Räägime erinevatest veekogudest ja loomadest, kes veekogudes ning veekogude ümbruses elavad. Räägime, mida nad söövad ja mida teevad. Loeme nendest jutte. Kordame värve. Räägime kala kehaosadest. Teeme mullikiletrükki. Voolime kalu. Kuulame laule kaladest, kalapüüdmisest ja merest. Mängime erinevaid liikumismänge.