Detsember

Päkapikud piiluvad
Räägime, kes on päkapikud, mida nad teevad ja vaatleme pilte päkapikkudest. 1,5-3 aastased maalivad päkapiku mütsi, 4-6 aastased päkapiku. Tutvume mõistega jõuluvana. Kuulame ja laulame laule päkapikkudest. Loeme jutte päkapikkudest ja jõuluvanast. Meisterdame päkapikke. Räägime advendiajast.

 

Jõulumuinasjutt
Räägime erinevatest jõulukommetest. Räägime kuusest, selle tuppa toomisest ja ehtimisest. Vaatleme erinevaid kuuse ehteid. Valmistame paberist kette, mida saab kuusele riputada. Tutvume jõulukaunistustega (jõulukroon, jõulupärg). Vaatleme pilte jõulutoitudest. Voolime piparkooke ja jõulusaiu. Loeme jõuluteemalisi muinasjutte ja õpime jõulusalme. Meisterdame jõulukaarte. Kuulame ja laulame laule jõuludest ja päkapikkudest. Õpime hulki ja hulkadesse jaotamist kujundite järgi (jaotame paberist piparkooke kujundite järgi hulkadeks).

 

Vanaaja jõulukombed
Räägime, kuidas tähistati jõulusid vanasti. Tutvume erinevate jõuluvärvidega. Mängime rahvamänge. Räägime jõululoomast (lambast). Meisterdame lamba. Maalime kuusele ehteid. Kuulame ja laulame jõululaule.

 

Toomapäev. Jõulud varsti käes
Räägime toomapäevast. Kaunistame paberist piparkooke. Kuulame ja laulame jõululaule. Kordame jõulusalme. Räägime jõuluvana töödest ja tegemistest. Loeme muinasjutte jõuludest.

 

Talv. Head vana aasta lõppu ja head uut aastat!
Kuulame ja laulame talvelaule. Vaatleme talvepilte ja räägime, mida me talvel teha saame. Maalime lumememme. Loendame mitmest pallist lumememm koosneb ja õpime mõisteid suurem, väiksem ja kõige väiksem. Voolime lumepalli. Räägime vana aasta ärasaatmisest, vanaaastaõhtust ja uue aasta vastuvõtmisest.