Märts

Põhjamaa ja lõunamaa loomad
Räägime lõunamaa ja põhjamaa loomadest. Võrdleme: pruunkaru ja jääkaru ning lõvi ja tiigrit. Räägime ka kaelkirjakust, elevandist ja ahvist. Loeme jutte loomadest. Kleebime tiigrile vöödid. Maalime elevanti. Tutvume mõistega loomaaed. Mängime erinevaid liikumismänge ja kuulame laule loomadest.

 

Naistepäev. Erinevad elukutsed
Räägime ja vaatleme pilte erinevatest elukutsetest. Kuulame laule erinevatest elukutsetest. Mängime erinevaid liikumismänge. Räägime naistepäevast ja naistepäevakommetest. Maalime lilli. Voolime kooki. Õpime mõisteid tüdruk ja poiss. Loeme raamatut „Laura lood”. Õpime mõisteid: hommik, päev ja õhtu. Kuulame laule hommikust päevast ja õhtust.

 

Emakeelepäev. Varsti algab kevad
Kuulame laule kevadest. Mängime liikumismänge. Räägime kevade tunnustest. Paneme pungadega puuoksad vaasi ja jälgime nende arengut. Maalime kevadist pilti. Räägime emakeelepäevast. Loeme luuletusi ja erinevaid muinasjutte. Õpime ja kordame muinasjuttude abiga mõisteid suur- väike; lai- kitsas; pikk- lühike; all- peal; ees- taga. Püüame osasid muinasjutte ka läbi mängida.

 

Ülestõusmispühad. Kevad
Kuulame laule kevadest. Räägime ülestõusmispühadest. Kuulame laule jänesest. Mängime mängu: „Tibu, tibu ära näita”. Mängime ka erinevaid liikumismänge ja mänge palliga. Maalime (paberist) munadele mustreid. Loeme jutte „Muna” J.Oro. ja „Sipsik ja kevadised hääled” (Eno Raud). Voolime jänest. Kuulame, kas kuuleme õues olles kevade hääli.

 

Linnud kevadel
Kuulame laule lindudest. Kuulame lindude laule. Räägime, millised linnud tulevad lõunamaalt tagasi. Räägime, mida linnud kevadel teevad. Mängime lindude teemalisi liikumismänge. Loeme jutte lindudest. Õpime lindude kehaosi. Voolime linnupesa. Maalime linde. Kuulatame õues olles, kas kuuleme lindude laule.