Veebruar

Talv- rõõmud ja ohud. 112
Räägime talveohtudest. Räägime tee libedusest, õhtusest pimedusest ja sellest, kus on ohutu kelgutada, suusatada ja uisutada.
Räägime küünlapäevast. Räägime küünlast, sellega seotud ohtudest ja voolime küünalt. Joonistame küünlaga ja hiljem maalime värvidega.
Vaatleme piltidelt, milline on kiirabiauto, tuletõrjeauto ja politseiauto. Räägime nende ülesannetest. Tutvustame hädaabinumbrit 112.
Kordame mõisteid kiiresti ja aeglaselt. Mängime erinevaid liikumismänge palliga. Kuulame talvelaule.

 

Sõprus ja sõbrad. Vastlapäev. Tuhkapäev
Räägime sõbrapäevast. Räägime, kuidas sõpra lohutada ja abistada. Kuidas sõpru hoida? Kuidas sõbraga läbi saada? (Kuidas jagada mänguasju ja mängida koos) Kuulame laule sõpruse teemal. Õpime paberit pooleks murdma. Valmistame sõbrapäeva kaarte. Loeme jutte sõprusest ja üksteise aitamisest. Mängime liikumismänge, mänge palliga ja teeme võimlemisharjutusi. Õpime mõisteid pool ja terve. Räägime vastlapäevast ja vastlapäevakommetest. Kuulame vastlalaule. Räägime tuhkapäevast.

 

Kodu
Räägime kodust. Kodu asub majas. Kodu võib asuda maal või linnas. Vaatleme erinevaid maju. Loendame majade aknaid. Maalime maja. Kleebime majale aknad ja ukse. Õpime mõisteid kõrge ja madal. Ehitame legodest ja klotsidest maju. Kuulame laule kodust ja maja ehitamisest ning mängime erinevaid liikumismänge.

 

Eesti Vabariigi Aastapäev. Mu kodumaa on tilluke, kuid ta on armas minule
Räägime kodumaa sünnipäevast. Vaatleme, millised on Eesti lipu värvid? Räägime lipuvärvide tähendusest ja ka sellest, et millal pannakse lehvima lipp? Maalime Eesti lippu. Voolime Pika Hermanni torni. Tutvume Eesti rahvuslille, rahvuslinnu ja vapiga. Vaatleme Eesti kaarti. Kuulame Eesti hümni ja teisi rahvuslikke ning isamaalisi laule. Mängime erinevaid eesti rahva pärimuslikke liikumismänge.

 

Põhjamaa ja lõunamaa loomad
Räägime lõunamaa ja põhjamaa loomadest. Võrdleme: pruunkaru ja jääkaru ning lõvi ja tiigrit. Räägime ka kaelkirjakust, elevandist ja ahvist. Loeme jutte loomadest. Kleebime tiigrile vöödid. Maalime elevanti. Tutvume mõistega loomaaed. Mängime erinevaid liikumismänge ja kuulame laule loomadest.