Mai

Emadepäev
Kuulame laule emadest. Räägime emadepäevast. Loeme jutte emadepäevast. Teeme emadepäeva kaarte. Teeme kooki emadele. Räägime, kuidas saame ema aidata. Loendame asju. Õpime ja kordame mõisteid kõrval, peal ja paar. Mängime mängu: „Leia samasugune”.

 

Loomad koduaias
Kordame koduloomi ja räägime, milliseid loomi võime peale koduloomade veel koduaias kohata? Räägime mutist, vihmaussist ja teost. Voolime tigu. Loeme jutte mutist, vihmaussist ja teost. Trükime lõngajuppidega mustrit. Kuulame laule koduloomadest. Mängime erinevaid liikumismänge.

 

Putukad koduaias
Räägime lepatriinust, sipelgatest ja mesilastest. Kuulame nendest laule. Tantsime lepatriinude tantsu. Maalime lepatriinut. Kleebime sipelgapesa. Loeme jutte lepatriinust, sipelgatest ja mesilastest. Mängime ka erinevaid liikumismänge.

 

Mets ja aas
Võrdleme metsa ja aasa. Maalime ja kleebime aasa. Kuulame laule metsast. Mängime liikumismänge ja teeme võimlemisharjutusi. Loeme jutte puudest ja metsast. Vaatame erinevate puude pilte. Kui ilm võimaldab joonistame ka õues.

 

Ilm
Kuulame laule ilmastikunähtustest ja ilmast. Mängime liikumismänge. Maalime vikerkaart ning räägime, miks ja millal vikerkaar tekib.