Head uut aastat! Talv ja talverõõmud
Kuulame talvelaule ja mängime liikumismänge. Kleebime paberile lumehangesid. Meenutame aastavahetuse ilutulestikku ja maalime seda. Õpime sinist ja kollast värvi ja vaatame, mis me neid kokku segades saame (rohelise). Räägime kolmekuningapäevast ja meisterdame kroone. Vaatleme pilte talvistest tegevustest.
Talvine ilm ja talveriietus
Räägime, kuidas talvel riietume ja talvisest ilmast. Loeme juttu: „Taavi talvesaapad” (E. Niit) ning teisi jutte ja luuletusi, mis räägivad talveilmast ja riietusest. Kleebime kampsunile mustrit ja kordame geomeetrilisi kujundeid. Räägime nuudipäevast (13. jaanuar) ja taliharjapäevast (14. jaanuar) ja tõnisepäevast. (17. jaanuar) 1,5 -3 aastased maalivad lumesadu. 4-6 aastased lumehelvest. Kuulame talvelaule ja mängime liikumismänge.
Talvine mets ja metsloomad talvel
Räägime, kes magavad metsloomadest talveund, kes ei maga? (Kordame). Kuidas muutub metsloomade kasukas talvel? Kuidas saame metsloomi talvel aidata? Vaatleme, millised on jänese, metskitse, põdra ja hundi jäljed ning trükime neid paberile. Vaatleme, milline on talvine mets. Voolime lumise puu. Kuulame talvelaule ja mängime liikumismänge.
Linnud talvel
Räägime: leevikesest, tihasest ja teistest lindudest, kes meil talvel on, lindude kehaosadest ja sellest, kuidas saame talvel linde aidata? Kuulame lindude laule ja laule lindudest talvel ning mängime liikumismänge. Voolime teri lindudele. Loeme juttu „Anu ja Sipsik vaatavad tihaseid” (Eno Raud). Õpime mõisteid: üleval, all, peal ja kõrval.